Proponowane linki

OGLOSZNIA 1

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             29 września 2019

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

72209516_381228326121205_7258833049108873216_n.jpg

"Misja radość" z naszą scholą " Mocni w uchu" - Łódź 28 września 2019 r.

OGLOSZNIA-1.jpg

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

Msza święta z okazji uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

Poświęcenie tornistrów oraz inscenizacja życia świętego młodzieńca z Rostkowa w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie przygotowanych przez Panią Monikę Zaremba.

(fot. Rafał Gościniak).

OGLOSZNIA-1.jpg

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         15 września 2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

OGLOSZNIA-1.jpg

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          8 września 2019 r.

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.