KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

og 17

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    2 września 2018

1. Witamy serdecznie dzisiaj o. Łukasza Kwiatkowskiego, naszego gostynińskiego ziomka pracującego na misjach w Papui Nowej Gwinei. Dzisiaj modli się z nami i głosi kazania. Wesprzyjmy jego posługę składając ofiary do puszek  przy wyjściu głównym z kościoła.

 

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

3. We wtorek zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej o godz.17.00.

4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00  będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30, 8.30, 16.00 i 18.00.

6. 15 września w sobotę organizowany jest wyjazd na 36 Pielgrzymkę Młodzieży do Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki. Zapraszamy dzieci, młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz średnich do udziału w tej pielgrzymce. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele.. Zapisy u katechetów bądź w zakrystii u księży. 

7. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie radę duszpasterską - katechetów,  liderów kół, stowarzyszeń i grup działających przy  naszej parafii.

8. W czwartek po Mszy św. o godz.7.00 wyruszy 410 Piesza Pielgrzymka do Skępego.
Wyjazd autokarowy do Skępego w sobotę o godz.6.00 z parkingu parafialnego. Zapraszamy. Codziennie od środy  do soboty zapraszamy na Apele Skępskie o godz. 20.30. W poniedziałek 10 września  ok. godz. 17.30. zapraszamy na powitanie pielgrzymów Skępskich.  

9. Witamy dzisiaj ks. Michała  Guzka , który przybył z parafii św. Antoniego w Zegrzu. Życzymy dużo sił, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Szczęść Boże.

10. Już dzisiaj zapraszamy na 17 września o godz. 18.00 na obchody 40 - lecia konsekracji naszego kościoła, która odbyła się 17 września 1978 r. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył bp Płocki Piotr Libera.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru naszej gazetki parafialnej.

12. Bóg zapłać za ofiary.