KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU  9 grudnia 2018

og 17

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

 

 

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy dzieci i młodzież na śniadanko po Roratach.

 3. Dzisiejsza składka do puszek przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

 4. W niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je O. Michał Gawryluk, Paulin z Wieruszowa. Zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu na te cztery dni rekolekcyjne by dobrze duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Do spowiedzi zachęcamy w dni powszednie. W niedzielę naprawdę nie ma możliwości by wszyscy chętni mogli owocnie i godnie skorzystać z sakramentu pokuty.

 5. W kilku miejscach w naszej Diecezji został ustanowiony czas na spowiedź dla młodych - Konfesjonał młodych. W Gostyninie w każdy czwartek w parafii Miłosierdzia Bożego w godz. 17.30 - 19.00, będzie możliwość do spowiedzi właśnie dla młodzieży. Zachęcamy do korzystania z tego miejsca.

 6. Zapraszamy z naszej parafii chętnych mężczyzn do pełnienia funkcji Nadzwyczajnego Szafarza Eucharystii. W bardzo wielu parafiach już są takie osoby min. w parafii Miłosierdzia Bożego. Prosimy o zgłoszenia, podpowiedzenie, zachęcenie mężczyzn do tej pięknej funkcji w Kościele. W nowym roku zacznie się czas formacji dla takich osób. Gorąco zachęcamy.

 7. Organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Lourdes, Santiago de  Compostella, Fatima, Lizbona, Ars.W terminie 15-29.07.2019r. cena to 3900 zł + 200 euro. Informacje i zapisy: ks. Michała.

 8. W sobotę o godz.19.30 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy.

 9. Bóg zapłać za ofiary na prace przy naszym kościele.