bp libera

Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej,

przed kilku dniami papież Franciszek podpisał adhortację „Christus vivit” – owoc pracy październikowego synodu biskupów poświęconego młodzieży. Poprzedził go płocki synod młodych, zakończony „Przesłaniem”, w którym o Kościele wypowiedzieli się młodzi Mazowsza. Te dwa spotkania i dwa teksty nie mogą pozostać tylko wydarzeniami medialnymi i papierowymi dokumentami – mają pomóc w odnowie duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji. Przynagla do tego również przeżywana w tym roku w Kościele 20. rocznica beatyfikacji płockich Biskupów Męczenników, Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego. Te trzy okazje, to wezwanie do szczególnej modlitwy za Kościół płocki, jego Pasterzy, duchowieństwo oraz o powołania do kapłaństwa. Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w tę modlitwę.

My biskupi, księża potrzebujemy waszego wsparcia i modlitewnego towarzyszenia. Potrzebują go szczególnie wasi rówieśnicy, którzy studiują w naszym seminarium lub dopiero zamierzają do niego wstąpić. Pamiętajcie, proszę, że świętość waszych duszpasterzy zależy także od waszej modlitwy.

Wyraźmy zatem Ojcu świętemu wdzięczność za troskę i stałe zainteresowanie o ludzi młodych w Kościele XXI wieku. Módlmy się o realizację pomysłów i postulatów II płockiego synodu młodych Diecezji Płockiej oraz synodu biskupów w naszych parafiach, wspólnotach i duszpasterstwach. Dobrą okazją do tego będzie Niedziela Palmowa Młodych, którą będziemy świętować 14 kwietnia w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Zachęcam Was do uczestnictwa w tym radosnym spotkaniu młodych. Zachętę tę kieruję zwłaszcza do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne.

Do udziału w Niedzieli Palmowej Młodych, w tym do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Po Mszy św. przejdziemy do Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, by razem z zespołem „niema Go tu” przeżywać początek Wielkiego Tygodnia i przygotować się do Triduum Paschalnego.

Z serdecznymi pozdrowieniami i modlitwą.

Wasz Biskup Piotr

Zapisy na wyjazd u katechetów i ks Mateusza
Wyjazd 14 kwietnia 2019r. godz 13.00