KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

OGLOSZNIA-1.jpg

 NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                          21 kwietnia 2019

1. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

2. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.

3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękujemy ks. Michałowi Guzkowi za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i osobom mu pomagającym. Dziękujemy również Siostrze Franciszce za przygotowanie Ciemnicy i inne prace. Panu Andrzejowi Krzewickiemu za pomoc w przywiezieniu kwiatów. Dziękujemy ministrantom, lektorom, młodzieży i dorosłym, p. Organiście, chórowi, zespołom muzycznym, scholi dziecięcej, orkiestrze, strażakom z Gostynina, Kozic i Podgórza, Asyście. Podziękowania kierujemy także do całej służby liturgicznej, katechetów, dzieci i młodzieży, ruchów i stowarzyszeń z naszej parafii za bardzo chętne i z oddaniem włączenie się także w liturgię Dróg Krzyżowych, adoracje. Bóg zapłać. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Dziękujemy także za życzenia świąteczne.

4. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

5. Bóg zapłać za ofiary.

6. Życzenia:

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych i na dalsze dni dla wszystkich Gości i Parafian. Szczęść Boże.