KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

OGLOSZNIA-1.jpg

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                                              28 kwietnia 2019

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej po Mszy św. o godz.18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

4. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 18.00. W intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 10.00. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.

5. Nabożeństwa w pierwszy czwartek i pierwszą sobotę miesiąca według stałego planu.

6. Zbliża się czas Maratonu biblijnego. Uczestnictwo polega wcześniejszym zapisaniu się do czytania Pisma św. Będzie ono trwało 6 i 7 maja. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Można sobie wybrać dowolny czas i dzień. Czytać będziemy w kościele w kaplicy Jezusa Miłosiernego od godz. 7.30 do 18.00. Zapisy po każdej Mszy św. pod chórem.

7. Zachęcamy do udziału w 9 Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w dniu 1 maja. Trasa Rajdu - początek o godz.10.00 przy kościele parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Następnie Solec- szkółka leśna w Choinku i zakończenie przy naszym kościele, na placu przy pomniku Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału.

8. Msza Św. dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych odbędzie się 4 maja o godz. 10.00 w Kaplicy Całunu Turyńskiego.

W Niedzielą 5 maja o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji 18 - latków. Zapraszamy.

9. W niedzielę po Mszy św. o 11.30 zapraszamy Asystę na procesję eucharystyczną.

10. Zachęcamy dzisiaj by wychodzić z kościoła przez kaplicę Jezusa Miłosiernego i stanąć jeszcze na chwilę w tym wyjątkowym dniu przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego omodlonym przez pokolenia naszych parafian. Można z sobą zabrać stosowną książeczkę o miłosierdziu Bożym.

11. Bóg zapłać za ofiary na prace przy naszym kościele.