KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

OGLOSZNIA-1.jpg

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                            9 czerwca 2019

1. W sobotę 8 czerwca, po długiej chorobie, zmarł ks. kan. Eugeniusz Klonowski, emerytowany proboszcz par. Lucień. Odszedł do wieczności w 69 roku życia i 45 roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Eugeniusza Klonowskiego odbędą się w sobotę, 15 czerwca. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Święta w kościele par. św. Kazimierza w Lucieniu pod przewodnictwem bp. Mirosława Milewskiego. Ciało z trumną zmarłego zostanie złożone na cmentarzu parafialnym.  Natomiast 14 czerwca (piątek) o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta żałobna, a po niej moodlitwa różańcowa. Polecajmy śp. ks. Eugeniusza Bożemu Miłosierdziu. 

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła patronki naszej świątyni i dzień naszego odpustu. Msze św. o godz.6.30, 9.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 grupa młodzieży przyjmie sakrament bierzmowania z rąk bpa Mirosława Milewskiego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

7. W dniu 11 czerwca we wtorek o godz. 17.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz osób chętnych. Zapraszamy.

8. Kolejny raz prosimy o nie zaśmiecanie wejścia do kościoła i samego kościoła na koniec ślubów. W miniony piątek niestety tak się stało i to na niespotykaną skalę.

9. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się 16 czerwca po Mszy Św. o godz. 13.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

10. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DIECEZJALNE UROCZYSTOŚCI 20-LECIA BEATYFIKACJI PŁOCKICH BISKUPÓW MĘCZENNIKÓW

„Wielkich dzieł Boga nie zapominajmy” (Ps 78)

Drodzy Księża, Umiłowani Diecezjanie!

13 czerwca 1999 r. podczas Mszy św. odprawianej w Warszawie św. Jan Paweł II dokonał beatyfikacji 108. męczenników, którzy ponieśli śmierć w czasach II wojny światowej. Na ich czele byli dwaj płoccy pasterze – abp Antoni Julian Nowowiejski, Biskup Płocki, i jego biskup pomocniczy Leon Wetmański. W tym roku przypada 20. rocznica ich beatyfikacji. Dlatego w niedzielę 16 czerwca 2019 r. serdecznie zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, do udziału w diecezjalnych uroczystościach 20-lecia beatyfikacji naszych płockich pasterzy. Odbędą się one w Ciechanowie na terenie jedynej parafii w diecezji płockiej, której patronują Błogosławieni Biskupi Męczennicy.

Zgromadźmy się o godz. 14.00 na placu przed świątynią na ciechanowskim Krubinie, by wziąć udział w programie ewangelizacyjnym poświęconym w dużej mierze współczesnym prześladowaniom chrześcijan. O godz. 15.00 zapraszam do uczestnictwa we Msza św. koncelebrowanej, którą będę sprawował w intencji całej wspólnoty diecezjalnej. Będziemy dziękować w niej Bogu, przez wstawiennictwo naszych Błogosławionym Biskupów Męczenników, za wszelkie łaski jakie spływają na nasz Kościół lokalny. Będziemy także prosić Serce Jezusa o pokój na świecie, by nasi bracia i siostry w wierze, zwłaszcza żyjący w krajach muzułmańskich mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga Trójedynego.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam płockich diecezjan do wyśpiewania wspólnego „Te Deum laudamus” i z serca wszystkim błogosławię.

Płock, dnia 2 maja 2019 r.

† Piotr Libera
Biskup Płocki

11. Bóg zapłać za ofiary.