KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

og 17

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                                 17 grudnia 2017

1. W czwartek 21 grudnia po Mszy św. wieczornej o godz.18.30 odbędzie się spotkanie opłatkowe Pielgrzymów Skępskich. Zapraszamy.

2. W sobotę – ostatnie „roraty” rano o godz. 6.30.

3. W niedzielę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie będą odprawiane Msze św. o godz.16.00 i 18.00. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Mimo iż jest to niedziela zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Zapalmy świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

4. O północy z niedzieli na poniedziałek zapraszamy  na Pasterkę. Wcześniej od godz. 23.00 zapraszamy na wspólne czuwanie połączone ze śpiewem kolęd w wykonaniu naszych zespołów parafialnych.

5. W miniony piątek zakończyły się Śniadanka Roratnie dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację tych śniadanek oraz tym którzy je przygotowywali: paniom z Koła Miłosierdzia, młodzieży oraz ks. Kamilowi.

6. Koło Miłosierdzia dziękuje wszystkim, którzy przynieśli żywność dla potrzebujących. W tym tygodniu paczki trafią do osób starszych, chorych oraz rodzin, które borykają się z trudnościami materialnymi.

7. Pod chórem można nabyć świece Caritas na stół Wigilijny. Jest to coroczna akcja pt. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec w zależności od jej wielkości - to 6 i 12 zł. 

8. Pan organista roznosi w tym tygodniu opłatki  w Gostyninie  na ulicach z mieszkańcami  w domach jednorodzinnych. Osoby których wcześniej nie zastał mogą nabywać poświęcony opłatek od dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu z chóru. 

9. Dziś przy wyjściu głównym dzieci z naszej parafialnej Scholi wraz ze swymi rodzicami prowadzą kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony będzie na dofinansowanie ich wyjazdu wakacyjnego do Włoch.

Bóg zapłać za ofiary.