KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

og 17

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                            6 maja 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym oraz osób chętnych odbędzie się we wtorek 8 maja o godz.17.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy.

3. W poniedziałek i czwartek o godz.16.30 próby do 1 Komunii św. w kościele.

4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach.

6. Znaleziono telefon komórkowy. Informacja w zakrystii.

7. Organizowany jest wyjazd dla młodzieży na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Chętne osoby mogą zgłaszać się do ks. Kamila.

8. Młodzież przystępującą do Sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na egzamin, który odbędzie się w dolnym kościele od godz. 16.00 do godz.18.00. W poniedziałek klasa III A ,we wtorek klasa III B, w czwartek klasa III C, w piątek Emilianów i pozostałe osoby.

9. W przyszłą niedzielę będzie z nami się modlił i głosił słowo Boże O. Marek Kowalski Paulin , znany już nam z rekolekcji i Peregrynacji Obrazu Matki Bożej, budujący kościół -Sanktuarium w Mariupolu na Ukrainie.

10. Bóg zapłać za ofiary.