KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

Kilka słów o wycieczce do Warszawy

w ramach obchodów

100 Rocznicy odzyskania Niepodległości Polski

            W dniu 9 maja 2018 roku o 5.30 grupa 26 osób niepełnosprawnych, emerytów, rencistów i samotnych wyjechała do Warszawy, by w ten sposób uczcić 100 lecie Niepodległej Polski. Wycieczkę zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych Im. Św. Brata Alberta w Gostyninie działającego przy parafii św. Marcina.

Zgodnie z programem naszej wycieczki odwiedziliśmy miejsca pamięci Wielkich ludzi, którzy w różnych kolejach losu naszej Ojczyzny oddawali za Nią życie, byśmy my mogli żyć bezpiecznie i spokojnie.

Odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie z nieocenionym przewodnikiem wolontariuszem Panem Jerzym Wiśniewskim poznaliśmy trudne losy powstańców i naszej stolicy, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, na którym odwiedziliśmy i modliliśmy się przy grobach żołnierzy z 1920 roku, powstańców listopadowych i styczniowych, katyńskich oficerów czy poległych w drugiej wojnie światowej. Byliśmy też na „Łączce” oddając cześć żołnierzom wyklętym.

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był kościół Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu , tu nad grobem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki pomodliliśmy się w naszych osobistych intencjach, a później przypomnieliśmy sobie historię naszych czasów, w muzeum poświęconemu temu Wielkiemu Kapłanowi, który „dobrem, zło zwyciężał”.

Pomnik Nieznanego Żołnierza to kolejny ważny punkt naszej patriotycznej drogi po stolicy. Tutaj zatrzymaliśmy się, by uczcić pamięć tych, którzy podobnie jak wszyscy wcześniej poświęcili swoje życie, ale pozostali bezimiennymi bohaterami.

Spacer po Krakowskim Przedmieściu i czas spędzony na Starówce uprzyjemnił czas oczekiwania na trzygodzinny musical, melodramat „Piloci” w teatrze Roma, którego bohaterami byli polscy piloci walczący w angielskim lotnictwie podczas II wojny Światowej ich miłości i tragiczne losy po wojnie.

Po północy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów .

1