KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

Strona główna

og 17

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                      27 maja 2018

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W najbliższy czwartek w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulicę. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym aktem adoracji i wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W tym roku Gostynińska procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz.11.30 z naszego kościoła stałą trasą. Nie będzie Mszy św. w naszym kościele o godz. 13.00 i 16.00. Dwa ołtarze ubiera nasza parafia: w Rynku – prosimy o pomoc Ruch Rodzin Nazaretańskich, Rycerstwo Niepokalanej, Odnowę w Duchu św. i Akcję Katolicką a na ul. Kościuszki - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Kola Żywego Różańca, Pielgrzymów Skępskich, Koło Miłosierdzia, Apostolstwo Pomocy Duszom w Czyśćcu cierpiącym. Tak jak co roku prosimy o pomoc dla osób z tych grup i kwiaty do ubrania ołtarzy. Już teraz za to dziękujemy. Bóg zapłać. Na procesję zapraszamy Asystę w pełnym składzie, strażaków oraz dzieci komunijne do sypania kwiatami przed Najświętszym Sakramentem oraz dzieci z klas III i IV. W ramach „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – po mszach św. celebrowanych o godz. 18.00 adoracja eucharystyczna.

4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. godz. 18.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. dla chorych, starszych i niepełnosprawnych do Kaplicy Całunu Turyńskiego.

7. Bóg zapłać za ofiary.