KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                      3 czerwca 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

2. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 6.30, 7.00, 9.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dziękujemy Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, Rycerstwu Niepokalanej, Odnowie w Duchu św. Akcji Katolickiej, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Kołom Żywego Różańca, Pielgrzymom Skępskim, Kołu Miłosierdzia, Apostolstwu Pomocy Duszom w Czyśćcu cierpiącym, mieszkańcom osiedla przy ul. Kościuszki 27, W. Polskiego 42 46, osobom indywidualnym, braciom Ziółkowskim, p. Jasińskiemu. za różnoraką pomoc przy przygotowaniu i ukwiecaniu ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na procesję po Mszy św. o godz.18.00 zapraszamy Asystę w pełnym składzie w oraz dzieci komunijne do sypania kwiatami przed Najświętszym Sakramentem.

5. Zapraszamy na kolejny wykład ,, Misyjny kościół w Afryce''. Poprowadzi go prof. Kazimierz Szałata w środę 6 czerwca o godz. 19.00 w dolnym kościele.

6. Gościmy dzisiaj ks. Tomasza Kancelarczyka ze Szczecina, z Fundacji Małych Stópek i organizatora Marszu dla Życia. Za dwa tygodnie taki Marsz dla życia i rodziny mwyruszy po raz pierwszy w Gostyninie z naszej parafii do kościoła przy ulicy Polnej. Dzisiaj z nami się modli i przybliża sprawę ochrony życia najbardziej zagrożonego.

7. Bóg zapłać za ofiary.