KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        10 czerwca 2018

1. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 18.00.

2. W dniu 12 czerwca we wtorek o godz. 17.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym oraz osób chętnych. Zapraszamy.

3. 13 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w kościele procesja Fatimska. Poprzedzi ją różaniec fatimski od godz.17.20. Zapraszamy.

4. „Pola nadziei” to ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym przez Caritas Diecezji Płockiej, który otacza pacjentów w pięciu hospicjach domowych i dwóch hospicjach stacjonarnych w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego

i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach. Opieka w każdym hospicjum jest bezpłatna, jednak kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jest niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem pacjentów. Pozostałe, brakujące środki, trzeba po prosu pozyskać, tak by ostatnie dni, tygodnie, czy miesiące życia ciężko chorych czynić możliwie najgodniejszymi. W naszej parafii dzisiaj jest prowadzona zbiórka do puszek po Mszach św.

5 .Od 13 lat w Polsce organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny. To publiczna demonstracja obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Obie gostynińskie parafie organizują po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny ulicami naszego miasta pod hasłem Kocham Cię Życie. Chcemy pokazać wartości życia i rodziny takimi jakimi są, czyli pięknymi. Marsz dla życia i rodziny odbędzie się w przyszłą niedzielę 17 czerwca. Początek o godz. 15.00 pod pomnikiem św. JPII przy naszej parafii. Ulicami naszego miasta przejdziemy do kościoła przy ul. Polnej, wyrażając poparcie fundamentalnej wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Już dziś zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi.

6. Żegnamy dzisiaj ks. Adama, który obejmuje probostwo w parafii Chamsk. Dziękujemy za gorliwą posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowej wspólnocie. Szczęść Boże.    

7. Bóg zapłać za ofiary.