KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 czerwca 2018

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

 

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Od jutra przez całe wakacje nie będą odprawiane Msze św. w dzień powszedni o godz.7.00 i w niedzielę o 16.00.

4. W niedzielę na Mszę św. o godz.11.30 zapraszamy Asystę oraz dzieci komunijne do sypania kwiatami przed Najświętszym Sakramentem.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka dla Antosia Mierzejewskiego , który wymaga bardzo kosztownej i skomplikowanej operacji w USA, która wynosi ponad 800 tys. zł. Zebrano już ok. 400 zł.. Dziecko od urodzenia cierpi na ciężką wadę rączki i nóżki uniemożliwiającą poruszanie się. Dotychczasowe próby leczenia w Polsce nie dały rezultatu. Wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek przy kościele.

6. W sobotę o godz.19.30 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie w kaplicy Całunu turyńskiego. Zapraszamy.

7. Bóg zapłać za ofiary.