KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                1 lipca 2018

og 17

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msze św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. W sobotę o 6.30 i 18.00.

3. Działające przy naszej parafii Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. św. Brata Alberta prowadzi akcję pod nazwą '' zupa w chmurze". Osoba potrzebująca może przyjść do jednej z trzech restauracji w Gostyninie / loga restauracji są na plakatach/ zjeść smaczną zupę za darmo. Jednocześnie bardzo prosimy o informowanie osób starszych, samotnych, chorych i biednych, które znacie, a które potrzebują wsparcia, by korzystały z tej formy pomocy. Zupę można wziąć na także na wynos; może być również dostarczona, jeśli jest taka potrzeba do domu. Chętne osoby zachęcamy do wsparcia tej akcji przez wpłatę 4 i 5 zł. Zachęcamy do skorzystania z oferowanej pomocy. Naprawdę nie jest wstyd ani pomagać ani pozwolić sobie pomóc.

4. W tym roku nasze parafialne dożynki odbędą się w niedzielę 2 września. Prosimy mieszkańców Bolesławowa i Podgórza żeby to właśnie oni byli gospodarzami dożynek. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w tym naszym święcie.

5. Dzisiaj trwa zbiórka dla Antosia Mierzejewskiego, który wymaga bardzo kosztownej i skomplikowanej operacji w USA, która wynosi ponad 800 tys. zł. Zebrano już ok. 400 tys. zł. Dziecko od urodzenia cierpi na ciężką wadę rączki i nóżki uniemożliwiającą poruszanie się. Dotychczasowe próby leczenia w Polsce nie dały rezultatu. Wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek przy kościele.

6. Bóg zapłać za ofiary.