KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    22 lipca 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W przyszłą niedzielę  w naszej parafii odbędzie się Odpust ku czci św. Jakuba. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00. Suma odpustowa na cmentarzu o godz. 12.00. Zapraszamy. Odwiedźmy nie tylko groby ale przede wszystkim weźmy udział we Mszy św.

3. 25 lipca w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, błogosławimy  dzisiaj  na parkingu  po każdej Mszy św. pojazdy mechaniczne i modlimy się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. 

4. 6. sierpnia wyrusza 37 Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną  Górę. Chętnych do wzięcia udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszach świętych w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze.

5. Podczas Jarmarku św. Jakuba w przyszłą niedzielę, wśród różnych ciekawych propozycji, o godz.16.00 odbędzie się koncert zespołu La Pallotina niosącego dobrą muzykę chrześcijańską. Zapraszamy.

6. Bóg zapłać za ofiary.