KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   5 sierpnia 2018

1. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz.6.30 i 18.00.

 

2. Także jutro rusza 37 Płocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Prosimy parafian – jak przez 37 lat ubiegłych około godz.14.00 – o przyniesienie pod kościół posiłków lub przyjęcie pielgrzymów w małych grupach u siebie w domu. Również zapraszamy do włączenia się w pielgrzymkę duchową – zapisy po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przy zapisie otrzymuje się specjalną książeczkę z głębokimi rozważaniami i modlitwami na każdy dzień, które rozważają i przeżywają pielgrzymi podczas marszu. Pielgrzymi za nas będą się modlić i przyślą nam z pielgrzymki pocztówkę z życzeniami. Zapraszamy. Przez czas trwania pielgrzymi zapraszamy codziennie na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.

3. W środę 15 sierpnia wyruszy VII Pielgrzymka do Suserza. Wyjście odbędzie się z parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Polnej o godz. 6.00. Zapisy w obydwu parafiach po Mszach św. i w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. W najbliższą niedzielę 12 sierpnia o godz.18.15 w parafii Miłosierdzia Bożego odbędzie się drugie spotkanie przed pielgrzymkowe. Natomiast 14 sierpnia o godz. 18.00 zostanie w naszej parafii odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów suserskich. Zapraszamy.

4. Można się zapisywać na pielgrzymkę autokarową do Skępego na 8 września. Cena wyjazdu 25 zł. Zapisy w kiosku Ruchu w Rynku.

5.Słowo Biskupa Płockiego.

Umiłowani Diecezjanie!

W tych gorących, wakacyjnych sierpniowych dniach serdecznie Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza. Zgodnie z moją zapowiedzią z początku roku, serdecznie zapraszam wszystkich wiernych naszej prastarej diecezji płockiej na centralne uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki. Uroczystościom w niedzielę po Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny - 19 sierpnia br. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Godzinę przed Eucharystią będzie miał miejsce program ewangelizacyjny – „Powołani do świętości”.

Pragnę w tym dniu razem z Wami, Umiłowani, wyśpiewać Bogu hymn wdzięczności za ten niezwykły dar, jakim była i jest postać Młodzieniaszka z Rostkowa. Po 450 latach od jego śmierci powierzymy Mu ponownie nasz Kościół Płocki, a szczególnie młode pokolenie wyznawców Chrystusa. Ufam, że wraz z naszymi Kapłanami i Siostrami Zakonnymi licznie przybędziecie do miejsca urodzin św. Stanisława Kostki.

W oczekiwaniu na nasze spotkanie, przesyłam zapewnienie o mojej modlitwie

i z serca Wam błogosławię!

       Płock, dnia 1 sierpnia 2018 r.   † Piotr Libera Biskup Płocki

W związku z tym organizujemy wyjazd do Rostkowa w dniu 19 sierpnia o godz. 10.00 z parkingu przy kościele dla chętnych osób jako delegację z naszej parafii i innych na uroczystości w Rostkowie. Zapisy w kiosku Ruch przy Ratuszu.

6. Bóg zapłać za ofiary.