KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. W środę 15 sierpnia wyruszy VII Pielgrzymka do Suserza. Wyjście odbędzie się z parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Polnej o godz. 6.00. Zapisy w obydwu parafiach po Mszach św. i w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.

5. Można się zapisywać na pielgrzymkę autokarową do Skępego na 8 września. Cena wyjazdu 25 zł. Zapisy w kiosku Ruchu w Rynku.

6. W związku z uroczystościami ku czci św. Stanisława Kostki w Rostkowie organizujemy wyjazd w dniu 19 sierpnia o godz. 10.00 z parkingu przy kościele dla chętnych osób jako delegację z naszej parafii i innych. Wyjazd jest darmowy. Zapisy w kiosku Ruch przy Ratuszu.

7. Jutrzejszy Apel Jasnogórski o godz. 20.30 zostanie połączony z procesją fatimską i będzie poprzedzony od godz. 20.00 różańcem fatimskim. Zapraszamy.

8. Przez czas trwania Płockiej Pieszej Pielgrzymki zapraszamy codziennie na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.

9. Bóg zapłać za ofiary.