KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 26 sierpnia 2018

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00.

3. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii dla dzieci i młodzieży.

4. W przyszłą niedzielę 2 września na Mszy św. o godz. 13.00 w intencji wszystkich rolników i osób związanych z rolnictwem, odbędą się nasze Parafialne Dożynki czyli podziękowanie Bogu za dar tegorocznych plonów pól i ogrodów. Gospodarzami w tym roku są mieszkańcy Bolesłowowa i Podgórza. Serdecznie prosimy mieszkańców naszych wiosek i miasta - właścicieli pól, ogrodów i działek o włączenie się z wieńcami lub bukietami, koszami warzyw i owoców. Prosimy o pomoc w organizacji sołtysów. Przedstawiciele poszczególnych miejscowości ustawiają się przed Mszą św. w głównych drzwiach pod chórem. Po uroczystości zapraszamy przed kościołem na poczęstunek.

5. W dniu 6 września wyrusza 410 Piesza Pielgrzymka do Skępego. Zapisy po Mszach św. w zakrystii i w kancelarii. W najbliższy wtorek po Mszy św. o godz.18.00 zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe pielgrzymów Skępskich.

6. Zapraszamy w sobotę o godz.10.00 na Mszę św. dla chorych, starszych i niepełnosprawnych.

7. Bp Płocki dokonał zmian wikariuszowskich. Witamy dzisiaj ks. Mateusza Molaka, który przybył z parafii św. Antoniego w Żurominie. Życzymy dużo sił, wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Szczęść Boże.

Jednocześnie żegnamy ks. Artura Ciubę, który podejmie nowe obowiązki w parafii w. Mikołaja w Gąbinie. Dziękujemy za posługę duszpasterską, katechizację, opiekę nad powierzonym grupami parafialnymi - Kołami Żywego Różańca i Ruchem Rodzin Nazaretańskich. Odchodzi także ks. Kamil Kowalski do parafii św. Antoniego w Zegrzu. Dziękujemy za bardzo gorliwą posługę duszpasterską, opiekę nad powierzonym grupami parafialnymi - szczególnie katechizację, scholą, zespołem muzycznym, kołem miłosierdzia, oazą, wolontariatem, młodzieżą zaangażowaną w różne akcje duszpasterskie.

Obydwu księżom życzymy na nowych placówkach duszpasterskich zdrowia i obfitości łask Bożych. Szczęść Boże.

8. Bóg zapłać za ofiary.