KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    21 października 2018

og 17


1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. W dzień naszego odpustu parafialnego 11 listopada o godz. 8.30 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo w intencji małżonków -  Jubilatów obchodzących w tym roku kalendarzowym 25, 50, 60 lub inną ważną dla nich  rocznicę zawarcia małżeństwa oraz w intencji ich bliskich. Zapraszamy na wspólną modlitwę do kościoła  a potem na spotkanie przy torcie jubileuszowym i muzyce w dolnym kościele. Bardzo prosimy Jubilatów z rodzinami o udział w niej. Dlatego prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii. Warto Panu Bogu podziękować za ten czas i wszelkie łaski otrzymane oraz prosić o dalsze dla siebie i swoich bliskich. Chcemy poczynić odpowiednie przygotowania.

4. W niedzielę po Mszy św. o godz.11.30 spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią św.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin katolickich. Zapraszamy.

6. Spotkanie dla Kół Żywego Różańca odbędzie się 28 października po Mszy Św. o godz. 13.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. Codziennie odmawiamy różaniec  w kościele o godz. 16.30 i 17.30. Zapraszamy.

8. Bóg zapłać za ofiary.