KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

OGLOSZNIA-1.jpg

 

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                            17 marca 2019r.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

 

2. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.9.00, 16.00 i 17.15 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.40. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

3. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 7 kwietnia.

4. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

6. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie liderów grup i stowarzyszeń parafialnych.

7. W niedzielę po Mszy św. o godz.11.30 spotkanie rodziców i dzieci przed II Komunią św.

 

 

8. Zachęcamy do nabywania baranków na stół wielkanocny. Cena 5 zł.

 

9. Przygotowujemy kościół na Święta. Podobnie jak w minionych latach, przy wyjściach z kościoła, będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty, które zostaną zakupione i przywiezione do dekoracji grobu Pana Jezusa.

 

10. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru naszej gazetki parafialnej.

 

 

11. Bóg zapłać za ofiary.