KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

OGLOSZNIA-1.jpg

 

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                           16 czerwca 2019

 

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. 

 

 

2. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulicę. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym aktem adoracji i wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W tym roku Gostynińska procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o godz.11.00 z kościoła przy ul . Polnej do naszego kościoła stałą trasą. Nie będzie Mszy św. w naszym kościele o godz. 11.30, 13.00 i 16.00. Dwa ołtarze ubiera nasza parafia: w Rynku – prosimy o pomoc Ruch Rodzin Nazaretańskich, Rycerstwo Niepokalanej, Odnowę w Duchu św. i Akcję Katolicką a na ul. Kościuszki -  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Koła Żywego Różańca, Pielgrzymów Skępskich, Koło Miłosierdzia, Apostolstwo Pomocy Duszom w Czyśćcu cierpiącym. Tak jak co roku prosimy o pomoc dla osób z tych grup i kwiaty do ubrania ołtarzy. Już teraz za to dziękujemy. Bóg zapłać. Na procesję zapraszamy Asystę w pełnym składzie, strażaków oraz dzieci komunijne do sypania kwiatami przed Najświętszym Sakramentem oraz dzieci z klas III  i IV.  W ramach  „oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę –  po mszach św. celebrowanych o godz. 18.00 adoracja eucharystyczna.

 3. W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta z tej okazji zostanie odprawiona 18 czerwca o godz. 18.00. Do udziału w dziękczynieniu za miniony rok pracy zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

 

4. Już dzisiaj zapraszamy na nasze Dożynki parafialne. Odbędą się one 15 września o gozd.13.00. Prosimy żeby gospodarzami byli mieszkańcy Legardy.

5. Bóg zapłać za ofiary