KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

OGLOSZNIA-1.jpg

 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        1 września 2019r. 

 

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

 

2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Jutro na godz.8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. w ich intencji.

3. W pierwszy piątek  Msze wotywne ku czci Bożego Serca o godz. 6.30, 8.30, 16.00 i 18.00.

 

4. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00.

 

5. Po wakacyjnej przerwie Ruch Rodzin Nazaretańskich wznawia spotkania formacyjne. Zainteresowanych zapraszamy w najbliższy czwartek. 

 

6. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru naszej gazetki parafialnej.

7. W piątek  po Mszy św. o godz.7.00 wyruszy 411 Piesza Pielgrzymka do Skępego. Codziennie od piątku  do wtorku zapraszamy na Apele Skępskie o godz. 20.30. We wtorek 10 września  ok. godz. 17.30. zapraszamy na powitanie pielgrzymów Skępskich. 

8. W przyszłą niedzielę 8 września  na Mszy św. o godz. 13.00 w intencji wszystkich rolników i osób związanych z rolnictwem, odbędą się nasze Parafialne Dożynki czyli podziękowanie Bogu za dar tegorocznych plonów  pól i ogrodów. Gospodarzami w tym roku są mieszkańcy Legardy. Serdecznie prosimy mieszkańców naszych wiosek i miasta  -  właścicieli pól, ogrodów i działek o włączenie się  z  wieńcami lub bukietami, koszami warzyw i owoców. Prosimy o pomoc w organizacji  sołtysów. Przedstawiciele poszczególnych miejscowości ustawiają się przed Mszą św. w głównych drzwiach pod chórem. Po uroczystości zapraszamy przed kościołem  na ,, pajdę  chleba, ciasto. Próba przed dożynkami z mieszkańcami Legardy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

9. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00  z udziałem osób chorych, niepełnosprawnych i starszych.  Z okazji 30 -  lecia istnienia Koła został ufundowany obraz św. Brata Alberta który zostanie zawieszony w Kaplicy Całunu. Zapraszamy.

10. Bóg zapłać za ofiary.