KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

 

Niedziela Zmartwychwstania                                                                                                     4 kwietnia 2021 r.

 

1. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Dziękujemy ks. Damianowi Klimkowskiemu za przygotowanie dekoracji Grobu Pańskiego i osobom mu pomagającym. Dziękujemy również Siostrze Juliannie. Panu Andrzejowi Krzewickiemu za pomoc w przywiezieniu kwiatów. Dziękujemy ministrantom, lektorom, młodzieży i dorosłym, p. Organiście, chórowi, strażakom,  Asyście. Podziękowania kierujemy także do całej służby liturgicznej, katechetów, dzieci i młodzieży, ruchów i stowarzyszeń z naszej parafii za bardzo chętne i z oddaniem włączenie się także w liturgię Dróg Krzyżowych, adoracje. Bóg zapłać. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Dziękujemy także za życzenia  świąteczne.

3. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona Msza św. w  intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

4. Bóg zapłać za ofiary.

 Życzenia:

 

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych i na dalsze dni dla wszystkich Gości i Parafian. Szczęść Boże.