KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                     25 kwietnia 2021

 

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza i czas modlitwy o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

2. W naszym kościele w maju codziennie będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Szczególnie teraz w okresie pandemii.

 

3. W dniu 30 kwietnia (piątek) o g. 18:30 odbędzie się krótkie spotkanie informacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Prosimy, aby przynieść ze soba podania.

4. Zapraszamy na spotkanie dzieci komunijne z jednym rodzicem. Odbędzie się ono w kościele we wtorek (27 kwietnia) z zachowaniem wymogów sanitarnych i w następującym porządku: grupa I – godz. 18.30, grupa II – 19.00, grupa III – 19.30.

5. Zakończona została termomodernizacja plebanii. Posiadamy także zakupiony granit na schody do plebanii oraz pod kościół w podcieniach żeby pokryć betonowe płyty. Zostały także przygotowane dokumenty na remont kaplicy św. Jakuba na cmentarzu. Planowany jest generalny remont. Będzie obejmował odwodnienie, hydroizolację murów, wymianę tynków zewnętrznych i wewnętrznych, dachu nad zakrystią, naprawę posadzki, prace przy chórze, renowację ołtarza, pokrycie miedzią wystających elementów zewnętrznych.  Całość kosztów przekracza 400 tys. zł. Już został wysłany wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o udzielenie dotacji na dofinansowanie prac.  

 

6. Bóg zapłać za ofiary.