KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                       2 maja 2021

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2.  Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy św. o 18.00  zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei. Tego dnia Msze w kościele o godz.7.00, 8.30, 10,00 – w intencji Ojczyzny i o 18.00.

4.We wtorek 4 maja – św. Floriana  patrona strażaków. Zapraszamy wszystkich strażaków na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00.

6. Od dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwę do św. Michała Archanioła.

7. Bóg zapłać za ofiary.