KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                                                                                                                         16 maja 2021

 

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Przez cały maj codziennie  po Mszy św. o 18.00 odprawiane jest nabożeństwo majowe.

3. W przyszłą niedzielę na Mszach Św. o godz.10.00, 11.30 i 13.00 uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci. Na tych Mszach ławki są zarezerwowane dla dzieci i ich rodziców i chrzestnych. 

4. Rozpoczynamy próby do Sakramentu Bierzmowania, który odbędzie się 24 maja w dwóch grupach o g. 16:00 - Liceum Ogólnokształcące i o 18:00 - Elektryk plus osoby uczące się w innych szkołach.

Próby w dniach:

17 maja (poniedziałek) g. 19:00 - Liceum Ogólnokształcące

18 maja ( wtorek) g. 19:00 - Elektryk + osoby uczące się w innych szkołach

19 maja ( środa) g. 19:00 - Liceum Ogólnokształcące

20 maja (czwartek) g. 19:00 - Elektryk + osoby uczące się w innych szkołach

5. W przyszłą niedzielę  odbędzie się  z racji Dnia Matki koncert solistów Warszawskiej Opery dedykowany wszystkim matkom ,, Maryi Królowej śpiewajmy”. Podczas Mszy św. o 18.00  i po niej wystąpią: Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza, Robert Grudzień. Zapraszamy.

6. Bóg zapłać za ofiary.