KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                   23 maja 2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i zarazem odpust parafialny oraz wizytację ks. Bpa Mirosława Milewskiego. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, o godz. 16.30 i 18.00 bierzmowanie. Program wizytacji  według obostrzeń pandemiczych będzie następujący:

11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

11.15 – spotkanie z osobą chorą

Następnie Dom  Pomocy Społecznej w Rogożewku oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej

14.00 – spotkanie z siostrami pasjonistkami

15.00 – modlitwa na cmentarzu parafialnym

15.30 – spotkanie z przedstawicielami grup parafialnych

16.30 – Msza św. i bierzmowanie – I grupa

18.00 – Msza św. i bierzmowanie – II grupa i poświęcenie sztandaru Akcji Katolickiej

3. W tym tygodniu przypada  Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Z tej racji dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych mam i mam z naszej parafii oraz odbędzie się koncert solistów Warszawskiej Opery dedykowany wszystkim matkom - ,, Maryi Królowej śpiewajmy”. Podczas Mszy św. i po niej wystąpią: Alicja Węgorzewska, Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza, Robert Grudzień. Zapraszamy.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

5. W czwartek 27 maja przybędą na nocleg pielgrzymi rowerowi w pielgrzymce z Giewontu na Hel.

6. Bóg zapłać za ofiary.