KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                           10 grudnia 2017

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

2. Zapraszamy na codzienne Msze św. Roratnie  o godz. 6.30. by razem z Maryją przygotować się duchowo na przyjście Jezusa. W poniedziałki, środy oraz piątki po Mszy świętej roratniej zapraszamy dzieci i młodzież na gorące kakao i kanapki.

3. Pod chórem można już nabyć świece Caritas na stół Wigilijny. Jest to coroczna akcja pt. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec w zależności od jej wielkości - to 6 i 12 zł.

4. Koło Miłosierdzia wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. św. Brata Alberta jak co roku organizuje pomoc świąteczną dla najbardziej potrzebujących. W tym roku chcemy powrócić do zbiórki żywności, którą przed świętami rozdamy osobom samotnym, starszym, chorym oraz tym, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej. Ci, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję mogą przynosić do naszego Kościoła do 16 grudnia produkty spożywcze o długim terminie ważności i złożyć je w przy tablicy w prezbiterium. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

5. Spotkanie modlitewne ostatnie w okresie zimowym członków Apostolstwa Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym oraz osób chętnych odbędzie się we wtorek 12 grudnia  o godz.17.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy.

6. W czwartek po Mszy świętej o godz.18.00 spotkanie z animatorami przygotowującymi młodzież do Sakramentu bierzmowania.

7. W następną niedzielę dzieci z naszej parafialnej scholi będą prowadzić kiermasz ozdób świątecznych. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego do Włoch. 

8. W niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. prof. Przemysław Artemiuk z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy do takiego zorganizowania sobie czasu na te cztery dni rekolekcyjne by dobrze duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Do spowiedzi zachęcamy w dni powszednie. W niedzielę naprawdę nie ma możliwości by wszyscy chętni mogli owocnie i godnie skorzystać z  sakramentu pokuty.

9. Pan organista roznosi w tym tygodniu opłatki  w Gostyninie  na ulicach z mieszkańcami  w domach jednorodzinnych. Osoby których wcześniej nie zastał mogą nabywać poświęcony opłatek od dzisiaj po każdej Mszy św. przy wyjściu z chóru. 

10. Bóg zapłać za ofiary na prace przy kościele.