KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                    11 lutego 2018

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Popielec w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.

5. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 9.00 i 17.15 z udziałem dorosłych a o 16.00 dzieci i młodzieży. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.40.

6. W niedzielę po Mszy św. o 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św.

7. Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. Jest to dobra forma przygotowania się do przeżycia Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocy. Czerwińskie Misterium Męki Pańskiej należy do najsłynniejszych polskich misteriów pasyjnych. Tegoroczny spektakl będzie także modlitwą i hołdem złożonym Panu Bogu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjazd odbędzie się 24 marca (sobota) o godz. 12.30. W programie również zwiedzanie klasztoru oraz Msza święta. Koszt wyjazdu to 40 zł.  Zapisy u ks. Kamila.  

8. Porządek kolędy w tym tygodniu będzie następujący:

Poniedziałek, 12 lutego (od godz. 15.30)

1. Ul. Wojska Polskiego 6

2. Ul. Wojska Polskiego 8, 

3. Ul. Wojska Polskiego 46

4. Ul. Wojska Polskiego 48

Wtorek, 13 lutego (od godz. 15.30)

1. Ul. Wojska Polskiego 28 a

2. Ul. Wojska Polskiego 28 c

3. Ul. Wojska Polskiego 28 d

4. Ul. Wyszyńskiego 25

Czwartek, 15 lutego (od godz. 15.30)

1. Ul. Stodólna – domy prywatne i Stodólna 8

2. Ul. Stodólna 6, 

3. Ul. Wyszyńskiego 27

4. Ul. Wyszyńskiego 27

Piątek, 16 lutego (od godz. 15.30)

1. Ul. Płocka 2 i ul. Jana Pawła II 18

Prosimy o podejście lub  pojazd  kilka minut wcześniej.

9. Bóg zapłać za ofiary na prace przy naszym kościele.