KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                  18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 9.00, 16.00 i 17,15, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 17,40.

3. W niedzielę 25 lutego po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców klas IV.

4. W niedzielę po Mszy św. o 13.00 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. Zapraszamy.

5. Pragniemy podziękować wszystkim którzy włączyli się w minioną niedzielę w zorganizowaniu Dnia Chorego: Stowarzyszeniu Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. św. Brata Alberta, Gminnej Orkiestrze Dętej oraz tym, którzy pomogli w jakikolwiek sposób.

6. Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. Jest to dobra forma przygotowania się do przeżycia Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocy. Czerwińskie Misterium Męki Pańskiej należy do najsłynniejszych polskich misteriów pasyjnych. Tegoroczny spektakl będzie także modlitwą i hołdem złożonym Panu Bogu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjazd odbędzie się 24 marca (sobota) o godz. 12.30. W programie również zwiedzanie klasztoru oraz Msza święta. Koszt wyjazdu to 40 zł.  Zapisy u ks. Kamila.  

7. Zakończyła się kolęda. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które nas gościły w swoich domach, za wspólną modlitwę, dobre i życzliwe słowa, za zainteresowanie funkcjonowaniem, życiem naszej parafii oraz oczekiwaniami by wiele prac i problemów religijnych oraz materialnych podejmować. Odwiedziliśmy zdecydowaną większość rodzin. Są osoby, których jedyny związek z Kościołem stanowi przyjęcie księdza po kolędzie. Bardzo cieszy prowadzone przez wiele osób  systematyczne życie modlitewne i sakramentalne. Obserwujemy nieustanną emigrację do innych miast w Polsce jak i za granicę. Przybywa osób starzejących się jak i samotnych. Kilka rodzin postanowiło uregulować sprawy małżeńskie  - choć niestety przybywa związków niesakramentalnych. Niepokoi mała liczba dzieci i młodzieży nie  biorących udziału w życiu Kościoła. W zdecydowanej większości nie mają tu przykładnego wsparcia  rodziców. Cieszy troska i zaangażowanie Dziadków o przyszłość wnuków – tę materialną jak i religijną. Cieszy także mimo zubożenia pracowitość i zaradność u wielu parafian. Jest pewna liczb rodzin gdzie dominują nałogi. Dziękujemy wszystkim paniom i panom, które służyły swoimi pojazdami czy przychodziły pieszo po księży. Dziękujemy za poczęstunki. Również za ofiary – zostały one podzielone według prawa diecezjalnego na potrzeby parafii, na nowobudujące się kościoły w naszej Diecezji oraz dla nas księży.  Dziękujemy za wsparcie finansowe  prac przy naszym kościele. Bóg zapłać.  Podpowiedzi i zachęty by nasza wspólnota parafialna stała się jeszcze żywsza będziemy starać się realizować w tegorocznej pracy duszpasterskiej.