KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                       25 lutego 2018

1. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 9.00, 16.00 i 17.15 a gorzkie żale w niedziele o godz. 17.40.

2. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

4. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Msze św. o godz. 6.30, 8.30, 16.00 i 18.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00.

6. W najbliższą sobotę 3 marca zapraszamy na Mszę św. dla starszych, chorych i niepełnosprawnych w Kaplicy Całunu Turyńskiego o godz. 10.00.

7. W piątek o godz.16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. Z prośbą o wsparcie na leczenie swojej córki, dwu i pół letniej  Weroniki Pytel, zwrócili się jej rodzice z Kraśnicy. Lekarze wykryli u niej złośliwy nowotwór, tzw. nerwiak zarodkowy. Dziewczynka przeszła już kilka operacji  i zabiegów, ale to nie kończy leczenia. W marcu ma zaplanowaną immunoterapię. Nie jest ona refundowana, a jej koszt to ok. 690 tys. zł. W dzisiejszą niedzielę można złożyć ofiarę do puszek po mszach św. przy wyjściach z kościoła. Na pomoc chorej Weronice, możemy również odpisać 1% naszego podatku. Ulotki dostępne u zbierających ofiary.

9. Organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku. Wyjazd odbędzie się 24 marca (sobota) o godz. 12.30. W programie również zwiedzanie klasztoru oraz Msza święta. Koszt wyjazdu to 40 zł.  Zapisy u ks. Kamila.  

10. Bóg zapłać za ofiary na prace przy naszym kościele.