KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                   11 marca 2018

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne do środy włącznie. Słowo Boże głosi ks. biskup Wiesław Śpiewak z diecezji Hamilton na Bermudach. Spowiedź od poniedziałku do środy.

2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 9.00, 16.00 i 17.15 a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.40.

3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

4. Pod chórem można nabywać baranki wielkanocne w cenie 5 zł.  Dochód jest przeznaczony na działalność bieżącą Caritas Diecezji Płockiej oraz działalność domu dziennego pobytu dla osób starszych, prowadzony przez Caritas w Płocku.

5. Przygotowujemy kościół na Święta. Podobnie jak w minionych latach, przy wyjściach z kościoła, będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty, które zostaną zakupione i przywiezione do dekoracji grobu Pana Jezusa.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św.

Zaproszenie Biskupa Płockiego na Niedzielę Palmową 2018 r.


Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej!

W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach i parafiach. W październiku br. w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Papież Franciszek o tym wydarzeniu powiedział: „To jest Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.
Serdecznie zapraszam Was w Niedzielę Palmową 25 marca br. na godz. 15.00 do parafii św. Stanisława Kostki w Płocku. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne. Proszę, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali to zaproszenie swoim rówieśnikom, by razem z nami tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.
Do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w parafii św. Stanisława Kostki, w tym do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Podczas Mszy św. przekażę delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie naszej diecezji. Po Mszy św. przejdziemy do hali sportowej Wyższej Uczelni im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Wasz Biskup Piotr                            
Płock, 7 marca 2018 r.

7. Bóg zapłać za ofiary na prace przy naszym kościele.