KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                          18 marca 2018

1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze o godz. 6 30, 7.00, 9.00 i 18.00.

2. Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.; zaś procesja z palmami wokół kościoła na Mszy św. o godz.11.30. Szczególnie na nią zapraszamy dzieci i młodzież.

3. Koło Miłosierdzia sprzedaje czekoladowe baranki z Caritas na stół wielkanocny.

4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa składane do puszek przy wyjściu z kościoła.

5. W piątek czeka nas droga ulicami miasta. Najpierw o godz.17.00 zostanie odprawiona Msza św. w parafii Miłosierdzia Bożego a po jej zakończeniu przejdziemy z krzyżem tradycyjną trasą do naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do tej niezwykłej wspólnej modlitwy. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne oraz strażaków. W kościele Droga Krzyżowa tylko o godz. 9.00. Adoracja do godz. 12.00.

6. Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. św. Brata Alberta przy naszej parafii zaprasza wszystkie osoby, a w szczególności chore, niepełnosprawne oraz samotne na wieczór muzyczny do Zamku Gostynińskiego w najbliższy czwartek 22 marca na godz. 17.00. Wystąpią dzieci i młodzież  Miejskiej Szkoły Muzycznej w Gostyninie oraz zespół młodzieżowy KUMASZ. 

7. Dzisiaj po Mszach św. do godz.14.00 odbywa się pod chórem kiermasz prac Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zapraszamy.

8. Bóg zapłać za ofiary.