KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO   8 kwietnia 2018

 

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stoliku będą przygotowane deklaracje.

3. We wtorek, 10 kwietnia, w rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zostali zamordowani w Katyniu i zginęli pod Smoleńskiem oraz naszą Ojczyznę. Modlitwa i złożenie kwiatów przy ul. Kutnowskiej przy Krzyżu Katyńskim o godz.8.30. Zapraszamy.

4. Spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Pomocy Duszom w czyśćcu cierpiącym oraz osób chętnych odbędzie się we wtorek 10 kwietnia o godz.17.00 w Kaplicy Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy.

5. W następną niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji młodzieży, która w tym roku kalendarzowym kończy 18 lat. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami, by wspólnie modlić się o potrzebne łaski w dorosłym życiu. Po mszy św. zapraszamy na wspólny tort. 

6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców.

7. Zachęcamy dzisiaj by wychodzić z kościoła przez kaplicę Jezusa Miłosiernego i stanąć jeszcze na chwilę w tym wyjątkowym dniu przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego omodlonym przez pokolenia naszych parafian.

8. Bóg zapłać za ofiary na prace przy naszym kościele.