KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                   15 kwietnia 2018

1. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego.

2. Kolejne Colloquia Gostiniensia odbędą się w środę 25 kwietnia o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wykład na temat: ,, Przesłanie Papieża Franciszka w 5 rocznicę pontyfikatu" poprowadzi ks. prof. Ireneusz Mroczkowski z Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Już dzisiaj zapraszamy.

3. W niedzielę po Mszy św. o 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przed II Komunią św. Zapraszamy.

4.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 6 maja pielgrzymkę do Sanktuarium w Gidlach. W drodze powrotnej sanktuarium Ojca Pio.  Wyjazd o godz. 5.30. Koszt 40 zł. Zgłoszenia u p. Milczarek i w kiosku przy Ratuszu. 

5. W czwartek po Mszy świętej o godz.18.00 spotkanie z animatorami przygotowującymi młodzież do Sakramentu bierzmowania.

6. Wychodząc z kościoła zabierzmy wyjątkowy dar – kartkę ze słowem Bożym, które Duch Święty w ten drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, kieruje do każdego z nas w bardzo osobisty sposób. Niech zaznaczone na niej teksty Pisma świętego z Listu do Rzymian i Księgi Przysłów będą dla nas przewodnikiem w codziennej modlitwie. Za każdym razem, gdy będziemy je sobie czytać albo przypominać z pamięci, będziemy wsłuchiwać się w głos Boga, a od Ducha Świętego będziemy otrzymywać Łaskę, która w danym dniu bądź okresie czasu jest nam najbardziej potrzebna. Doznawać też będziemy w naszym codziennym życiu stałej obecności zmartwychwstałego Jezusa, który zapewnił nas: „Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni". Weźmy z sobą z koszyczka karteczkę i w domu odczytajmy wskazany tekst.

7. Bóg zapłać za ofiary.