KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                        13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

 

2. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego która trwa, dzisiaj na godz.15.40 do kościoła w pozostałe dni na godz.17.40 do kaplicy Całunu turyńskiego.

3. Codziennie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w dniach 14 - 15 lipca organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Olsztyna i Grunwaldu. Koszt 180 zł. Przedpłata 50 zł do czerwca. Zapisy w kiosku w Rynku i p. Milczarek.

5. Młodzież przystępującą do Sakramentu bierzmowania zapraszamy na próby, które będą w kościele we wtorek o godz.19.00, w czwartek o godz.19.00 i w sobotę ze świadkami o godz.19.00.

6. Za tydzień przypada uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Bardzo prosimy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej o pomoc w sprzątaniu kościoła na tę Uroczystość w najbliższy piątek na godzinę 19.00. Prosimy również o zabranie swoich narzędzi do sprzątania z wyjątkiem środków czystości..

7. Organizowany jest wyjazd dla młodzieży na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Chętne osoby mogą zgłaszać się do ks. Kamila. 

8. Próby przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych ( II Komunią  św.) odbędą się we wtorek 22 i  czwartek 24 maja.

9. Dziękujemy O. Markowi Kowalskiemu Paulinowi z Mariupola na Ukrainie za głoszone dzisiaj do nas słowo i modlitwę jego i jego parafian z Ukrainy. Bóg zapłać.

10. Bóg zapłać za ofiary.