KONTAKT

Jana Pawła II nr 15
09-500 Gostynin

Tel.  242357938

og 17

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                           20 maja 2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, w dniu naszego odpustu parafialnego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, patronki naszej świątyni. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00. O 18.00 odbędzie się bierzmowanie, którego udzieli grupie naszej młodzieży bp Mirosław Milewski.

3. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej i uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń chrzcielnych dzieci z klas czwartych. w naszej parafii. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Bardzo prosimy rodziców tych dzieci w przygotowaniu kościoła na tę Uroczystość w najbliższy piątek na godzinę 19.00. Prosimy również o zabranie swoich narzędzi do sprzątania z wyjątkiem środków czystości.

5. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W sobotę o godz.19.30 Msza święta z modlitwą o uzdrowienie w kaplicy Całunu turyńskiego. Zapraszamy.

7. Próby przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych ( II Komunią  św.) odbędą się w najbliższy wtorek i  czwartek o godz. 16.30.

8.  W piątek, 25 maja o godzinie 20:30 w płockim Amfiteatrze  odbędzie się Wieczór Chwały pt. „Uśmiechnij się”. Więcej informacji o bezpłatnych biletach znajduje się na plakatach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej Wieczoru Chwały.

9. Bóg zapłać za ofiary.